7 порад учителеві, які допоможуть зробити перший навчальний день особливим для учнів
Підготуйтеся до Дня знань і зробіть це свято незабутнім. Наші ідеї допоможуть вам у цьому.


1. Зробіть фото з вашими учнями
Діти отримають задоволення від фотографії з вами і зможуть розмістити її в соціальних мережах. Нехай всі побачать, який ви сучасний вчитель!

2. Нехай кожен учень напише анонімну записку
Запропонуйте учням коротко написати про свої очікування, страхи і цілі, поставлені у новому навчальному році. Проаналізуйте всі відповіді і складіть список загальних для більшості дітей бажань і побоювань. Зачитайте їх класу з відповідними мотивуючими, узагальнюючими або будь-якими іншими коментарями. Діти будуть здивовані, як багато відповідей схожих.


3. Опитування: "Ким учні хочуть стати?"
Попросіть учнів написати на папері ким вони хочуть стати, коли закінчать школу. Потім, раз в 6 місяців, повторюйте опитування і порівняйте відповіді. Такі опитування можуть дуже стати в нагоді при профорієнтаційній роботі з дітьми. Вам і самим дітям буде цікаво дізнатися як змінювалися їх бажання впродовж років. А як було б здорово зачитати ці відповіді на випускному або зустрічі класу через роки!?


4. Закладіть капсулу часу
Попросіть учнів написати на папері новини тижня, власні мрії, переживання, поради. Помістіть запису в конверт і збережіть його, щоб відкрити наприкінці року.


5. Заведіть відео-щоденник
Запишіть невеликий відео ролик вашої першої зустрічі з класом після довгої літньої розлуки. Періодично записуйте на відео своїх учнів під час шкільних свят або відповідей біля дошки. Наприкінці року у вас вийдуть цікаві ролики, які сподобаються учням та їх батькам. 

Такі записи можна змонтувати фільм з допомогою сучасних програм . Уявіть, скільки зворушливих спогадів про ваш клас ви могли б вкласти у фільм, який можна подивитися разом з дітьми на випускному вечорі. Для цього не потрібні дорогі відеокамери, досить цифрового фотоапарата, планшета або телефону.


6. Запропонуйте учням створити правила
Запропонуйте учням відчути себе відповідальними за створення атмосфери взаєморозуміння і порядку в класі. Нехай діти складуть список правил, які самі ж будуть дотримуватися протягом року. 

Це можуть бути короткі вказівки: бути ввічливими, не скупитися, не перебивати вчителя і т. д. В свою чергу, вчитель може запропонувати правила для себе, наприклад: бути справедливою, поблажливою, уважною. Правила можна красиво оформити на папері і повісити в класі.


7. Підведіть яскравий підсумок літа
Попросіть учнів принести фотографію, зроблену під час літніх канікул. Підготуйте ватман, ножиці, пензлики, фарби і клей. Нехай кожен з дітей виріже невеликий фрагмент зі своєї фотографії. Потім, попросіть кожного з дітей залишити відбиток своєї долоні на папері, пофарбувавши її кольором, який найбільш сильно асоціюється у них з минулого літа. Заохочуйте нестандартні кольори. Всередину відбитка запропонуйте приклеїти фрагмент фотографії. 

Коли творчий процес буде закінчений, прикріпіть плакат на дошці і попросіть кожного з учнів вийти, знайти свій відбиток і коротко відповісти чому його літо було такого кольору і як він його провів. Можна також пояснити дітям, що хоч кожен відпочивав окремо, таким чином, ви створили ваше загальне літо і тепер ви будете цілий рік  у веселій та дружній команді. За принципом плаката "Наше веселе літо", створіть плакат "Наш (...) навчальний рік", а прикметник, що характеризує його, нехай діти самі підберуть.

Пам'ятайте, що моменти, залишені вами дітям, на все життя подарують привід для теплих спогадів і посмішок. Вдалого вам навчального року, колеги!

                                                                                                                                                                           За матеріалами блогу  ЦРТ «Мега-Талант»

 

Made with Padlet